Dnes je poslední den penzijního připojištění 2012

Právě dnes probíhá poslední den, kdy mají potenciální účastníci penzijního připojištění 2012 možnost uzavřít si penzijní připojištění za starých podmínek. Od pondělí 3. prosince si lze založit pouze smlouvy penzijního připojištění 2013. Ty již nebudou pro účastníky tak výhodné a především ztrácejí velkou část garancí. Poslední zájemci by se tedy měli rychle rozhodnout a vyrazit na pobočky bank a pojišťoven.

Penzijní připojištění srovnání

Srovnání penzijního připojištění starého a nového je poměrně obsáhlé. Zatímco penzijní připojištění 2012 nabízí garanci kladných výnosů, výsluhovou penzi a starobní penzi v 60 letech věku, tak penzijní připojištění 2013 slibuje díky účastnickým programům vyšší potenciál výnosů. Srovnání penzijních připojištění tak pro konzervativního klienta vyhrává penzijní připojištění 2012, zatímco u dynamického účastníka je mnohem zajímavější penzijní připojištění 2013.

Penzijní fondy

Asi nejlépe si v závěrečných dnech starého penzijního připojištění vedly Penzijní fond Allianz a Penzijní fond ING. Jak Penzijní fond Allianz, tak Penzijní fond ING jsou nejvíce propagovanými penzijními fondy mezi finančními poradci. Allianz i ING nabízí zajímavé odměny za sjednání nové smlouvy, a proto si tyto dva penzijní fondy nejvíce polepší.

Tento článek si už přečetlo 3065 lidí

Sdílejte s přáteli !

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ šest = 15

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>