O staré penzijní připojištění nepříjdete

Jednou z nejvíce kladených otázek, které souvisí s penzijním připojištěním 2013, je, zda přijdou současní účastníci penzijního připojištění o své současné podmínky. Odpověď zní poměrně jednoduše. Pokud sami účastníci penzijního připojištění neprojeví zájem a nepřistoupí sami na nové podmínky penzijního fondu, pak jejich smlouvy zůstávají platné.

Penzijní připojištění z devadesátých let

V platnosti tak zůstanou i první smlouvy penzijního pojištění, které vznikaly v devadesátých letech. Účastníkům zůstanou zachovány takové podmínky, jako jsou možnost výběru jednorázového vyrovnání v 50 letech nebo při přiznání starobního důchodu.

Změna penzijního připojištění je možná

Výhodou penzijní reformy je možnost přistoupení na nové podmínky, které již nebudou garantovat kladné zhodnocení, avšak přinesou zajímavější potenciál výnosu. Účastníci mají možnost přestoupit pouze ze starých smluv na nové. Rozhodnutí o přestupu je tedy závazné a nelze ho změnit zpětným přestupem. Přestupy by měly být zdarma.

Tento článek si už přečetlo 3378 lidí

Sdílejte s přáteli !

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm × 1 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>