Zdroje informací

Informací není nikdy dost. Toto slovní spojení bude platit dvojnásob, pokud se jedná o takovou problematiku, jakou je reforma penzí. Selský rozum radí, aby každý, kdo se chce na stáří zajistit, si nejprve o důchodové reformě něco přečetl a pak teprve konal. Je zapotřebí si uvědomit, že vstup do důchodové reformy je nevratný. Proto raději dvakrát číst a jednou vstupovat.

Oficiální zdroje informací

Jako oficiální zdroje informací lze označit pouze Ministerstvo práce a sociálních věcí nebo portál Vlády České republiky. Na těchto adresách lze nalézt základní informace k důchodové reformě nebo různé oficiální kalkulačky důchodu a podobně.

http://www.mpsv.cz

http://www.mpsv.cz/files/clanky/11971/Popis.pdf

http://www.vlada.cz

Neoficiální zdroje informací k důchodové reformě

Mezi neoficiální zdroje informací jsou zařazeny informační weby, které se zaměřují na penzijní připojištění, důchodovou reformu nebo spoření a investování. Postupem času zde budeme přidávat zajímavé stránky, které komentují aktuální dění na penzijním trhu.

Zákony o důchodové reformě

Jako poslední zdroj informací je důležité připojit jednotlivé zákony, jež upravují penzijní připojištění nebo důchodovou reformu. Jedná se o nejdůvěryhodnější zdroj dat, bohužel také nejméně čitelný.

Zákon č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění

Zákon č. 582/1991 Sb., o organizaci a provádění sociálního zabezpečení

Zákon č. 100/1988 Sb., o sociální zabezpečení

Zákon č. 42/1994 Sb., o penzijním připojištění

Zákon č. 220/2011 Sb., o důchodovém pojištění, který nahrazuje zákon č. 155/1995 Sb.