Důchody 2013 již brzy

Od 1.ledna 2013 dojde k velké změně sociálního zabezpečení. Zatímco stávající systém pojištění dával důraz na kolektivní zodpovědnost, tak nový systém sociálního zabezpečení bude především preferovat individuální přístup k zajištění budoucnosti. Důchody se tak začnou utvářet již od dvaceti let života jedince. Vše bude nově záviset na osobní zodpovědnosti.

Sociální pojištění 2013

Základní změnou systému je úprava sociální pojištění 2013. Sociální pojištění bude nově redistribuováno, pakliže se jedinec rozhodne spořit si v důchodovém pojištění. Jde o revoluci v systému sociální zabezpečení, která má výrazně povzbudit touhu po osamostatnění se na státu. Budoucnost státních financí je totiž velmi nejistá a je tedy logické, že stát se snaží snížit co nejvíce výdaje na sociální zabezpečení.

Důchody 2013

Pro důchody 2013 je penzijní reforma nepodstatná. Změna sociální zabezpečení se začne promítat až za několik let. Je proto na místě uklidnit současné důchodce před panikou z případných aktuálních změn. Stávající důchody zůstanou změnou sociální zabezpečení absolutně nedotčené.

Budoucnost důchodů

Zatímco důchody 2013 budou změnou sociální pojištění a sociální zabezpečení nedotknuté, tak důchody v budoucnosti bude čím dál tím více záviset na individuálním spoření. Jestliže současný důchodce má v průměru penzijní připojištění, stavební spoření a důchod, tak v budoucnosti bude muset přidat alespoň druhý pilíř sociální zabezpečení nebo výrazně zvýšit příspěvky na penzijní připojištění.

Tento článek si už přečetlo 3284 lidí

Sdílejte s přáteli !

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ 6 = třináct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>