ČSOB Penzijní společnost

Historie ČSOB Penzijní společnosti započala u Penzijního fondu Stabilita. Ten patřil do jedné z největších bankovních skupin v České republice. Penzijní fond Stabilita existoval od roku 2000, kdy převzal klienty Českomoravského penzijního fondu. V roce 2011 navíc Penzijní fond Stabilita fúzoval s Penzijním fondem Progres. Tím vznikl jeden z největších fondů v rámci českého penzijního trhu. V roce 2012 spravovala Stabilita přes 29 miliard Kč bezmála 700 tisícům klientů.

Kdo vlastní ČSOB Penzijní společnost?

ČSOB Penzijní společnost spadá do české bankovní skupiny ČSOB. Ta patří v rámci českého finančního trhu k nejlepším investičně zaměřeným bankám. To je dáno především historickou spojitostí s IPB. Celá ČSOB pak spadá do pojišťovací skupiny KBC, jež má sídlo v Belgii. KBC považuje českou republiku za jeden ze svých klíčových trhů, i proto se ČSOB rozhodla zúčastnit druhého pilíře, důchodového spoření.

Co lze očekávat od Penzijní společnosti ČSOB?

Penzijní společnost ČSOB patří pod křídla investičně zaměřené ČSOB. I proto očekává odborná veřejnost, že penzijní společnost ČSOB nabídne svým klientům v rámci druhého pilíře, důchodového spoření, zajímavé investiční programy. Penzijní společnost ČSOB by měla patřit mezi nejúspěšnější penzijní společnosti, pokud jde o získávání klientů důchodového spoření. ČSOB Penzijní společnost by měla těžit především z obrovské klientské základy Era poštovní spořitelny a ČSOB banky.

Kontakty na Penzijní společnost ČSOB

ČSOB Penzijní společnost, a. s., člena skupiny ČSOB

Adresa Radlická 333/150, 150 57  Praha 5
Telefon (Infolinka) 495 800 600
Fax 224 119 536
E-mail csobpfstabilita@csob.cz
Internet www.csob-penze.cz