Lidé začínají konečně spořit

Důchodová reforma 2013 začíná působit na mladé střadatele. Zatímco odborná veřejnost měla ještě vloni velké pochybnosti o osudu celé důchodové reformy 2013, tak první výsledky se již začínají dostavovat. Počet lidí, kteří se začínají starat o své finance, výrazným způsobem roste. Dokládají to poslední čísla o nárůstu smluv na penzijním připojištění. Asociace penzijních fondů České republiky zveřejnila data za rok 2012 a ta jsou doopravdy zajímavá.

Penzijní připojištění táhlo

Penzijní společnosti zaznamenaly v roce 2012 nárůst nových smluv na penzijním připojištění o celých 671 tisíc. Penzijní připojištění tak mělo ke konci roku 2012 přes 5,13 milionů účastníků penzijního připojištění. Průměrná měsíční úložka na penzijním připojištění přitom vzrostla na 465 Kč. Celých 1,32 milionu účastníků penzijního připojištění si může užívat příspěvku zaměstnavatele. Penzijní připojištění se stalo v roce 2012 jedním z nejžádanějších finančních produktů. Rok 2013 přitom otevírá penzijním společnostem nové možnosti.

Důchodové spoření začíná

Ani rok 2013 nebude chudý na novinky a změny. Důchodové spoření, druhý pilíř, začalo svou existenci v lednu 2013. Odborníci přitom očekávají, že největší zájem o druhý pilíř přijde v květnu a červnu 2013. Velká část pracujících se musí do tohoto rozhodného data rozhodnout, zda vstoupí nebo nevstoupí do tohoto typu spoření na důchod. Důchodové spoření tedy přináší penzijním společnostem novou výzvu. Dá se očekávat, že penzijní společnosti rozjedou na jaře velké informační kampaně. Další informace můžete získat i zde.

Tento článek si už přečetlo 4662 lidí

Sdílejte s přáteli !

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


dva × = 18

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>