Penzijní společnost České spořitelny

Druhým největším penzijním fondem v České republice byl Penzijní fond České spořitelny. Penzijní fond zaznamenával v posledních letech obrovský nárůst klientů, což bylo dáno především jeho obrovskou sítí distribučních míst. Jenom během roku 2012 přibylo Penzijnímu fondu České spořitelny okolo 50 tisíc klientů. Poslední čísla hovořila o zhruba 950 tisících účastníků na penzijním připojištění u Penzijního fondu České spořitelny. Objem spravovaného majetku přesahoval 40 miliard korun.

Co nabízí Penzijní společnost České spořitelny?

Penzijní společnost České spořitelny se již od začátku důchodové reformy nechala slyšet, že pro své klienty bude mít v nabídce i smlouvy na důchodové spoření, druhý pilíř. Svůj záměr zapojit se do důchodové reformy podpořila  Česká spořitelna tedy vznikem Penzijní společnosti Česká spořitelna, jež svým klientům bude nabízet nové penzijní připojištění a druhý pilíř.

Kdo vlastní Penzijní společnost České spořitelny?

Majoritním vlastníkem Penzijní společnosti České spořitelny je finanční skupina Česká spořitelna. Ta však spadá pod rakouskou mezinárodní banku Erste Group. Erste Group se specializuje na trh Střední a Východní Evropy a svou účast v České republice považuje za klíčovou na hospodaření celé skupiny Erste. Již několikrát dokonce deklarovala dlouhodobý zájem o rozvoj svých aktivit v České republice.

Kde a jak uzavřít smlouvu s Penzijní společností České spořitelny

Penzijní společnost České spořitelny nabízí své služby prostřednictvím rozsáhlé distribuční sítě České spořitelny, Stavební spořitelny Buřinka nebo finančních poradců. Vedle uzavření smlouvy na penzijním připojištění a důchodovém spoření nabízí Penzijní společnost České spořitelny kompletní přístup k nastavení individuální penze.

Kontakty na Penzijní společnost České spořitelny

Penzijní společnost České spořitelny, a.s.
P.O.Box 30
140 21 Praha 4

Informační linka Finanční skupiny České spořitelny: 800 207 207
E-mail: info@pfcs.cz