Penzijní připojištění státní příspěvek

Není sporu o tom, že jedním důvodů, proč si lidé zakládají penzijní připojištění, je státní příspěvek. Státní příspěvek výrazně ovlivňuje celkovou výnosnost penzijního připojištění, takže změna státního příspěvku na penzijním připojištění se stala velmi diskutovanou v celé společnosti. Vláda ČR se rozhodla zvýšit motivaci ve spoření pro všechny účastníky penzijního připojištění, takže navýšila státní příspěvky pro rok 2013. Účastníci penzijního připojištění mají možnost nově získat až 230 Kč měsíčně.

Státní příspěvky 2013

Státní příspěvek na penzijní připojištění se mění pro všechny smlouvy. Ať se jedná o prvotní padesátková, šededesátkové nebo nové smlouvy, tak pro ně platí změna struktury státních příspěvků. Minimální měsíční úložka pro získání státního příspěvku na penzijním připojištění je 300 Kč. Na úložku 300 Kč dostane účastník státní příspěvek 90 Kč. Pro 500 Kč úložku platí státní příspěvek 130 Kč.  Největší státní podporu lze získat za 1000 Kč měsíčně. Státní podpora je pak 230 Kč.

Jak změnit příspěvky na penzijní připojištění?

Změna příspěvků na penzijním připojištění je velmi jednoduchá. Stačí buď navštívit obchodního zástupce jednotlivých penzijním společností, nebo se podívat na internet a zkusit, zda daná penzijní společnost nabízí možnost online zvýšení příspěvku. Tato varianta je samozřejmě nejpohodlnější, avšak nabízí ji pouze několik penzijních společností.

Penzijní připojištění příspěvek zaměstnavatele

Pokud jde o příspěvky zaměstnavatele na penzijní připojištění, pak je třeba konstatovat, že účastník nemusí nic měnit. Výše příspěvků zaměstnavatele na penzijní připojištění žádným způsobem neovlivňuje výši státních podpor. Proto není zapotřebí nic měnit ani ohlašovat. Změna státních příspěvků penzijního připojištění se dotýká pouze účastníkovo měsíčních úložek.

Tento článek si už přečetlo 3902 lidí

Sdílejte s přáteli !

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


9 − pět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>