Jak nastavit penzijní připojištění?

Penzijní připojištění se počínaje prosincem 2012 kompletně změnilo. Verze penzijního připojištění 2013 je zcela odlišná od klasického penzijního připojištění. Objevuje se tedy mnoho otázek ohledně nastavení nového penzijního připojištění. Na tyto otázky není jednoduché odpovědět. Vždy záleží na individuální poptávce jednotlivce. Lze si však ukázat nejpoužívanější základní konzervativní variantu.

Konzervativní nastavení penzijního připojištění

Základní varianta penzijního připojištění 2013, která splňuje požadavky konzervativního zhodnocování peněz a nízkého rizika, investuje peníze do Konzervativního fondu a Fondu státních dluhopisů. Tyto dva fondy budou přinášet zhodnocení v rozmezí od 1,5 do 3 % ročně. Lze u nich očekávat krátkodobé poklesy, avšak v horizontu 3 let a více jde o velmi bezpečnou cestu zhodnocování peněz.

Měsíční příspěvek na penzijní připojištění

Výše měsíčního příspěvku by se měla pohybovat od 500 Kč, aby příliš nezatěžovala rozpočet střadatele. Státní příspěvek na 500 Kč je 130 Kč. Pakliže si tedy dotyčný bude spořit zhruba 10 let v penzijním připojištění 2013, tak si naspoří cca 100 tisíc korun.  Vzhledem k tomu, jaké částky měsíčně odkládá, se jedná o zajímavý způsob zhodnocení peněz.

Shrnutí konzervativního profilu

Při výběru konzervativního profilu by dotyčný měl mít na paměti, že jeho peníze budou v relativním bezpečí. Bohužel nemůže očekávat astronomický výnos okolo 8 %. Průměrný výnos konzervativních fondů se pohybuje od 2 do 3 % ročně. Spoření v konzervativními profilu penzijního připojištění 2013 je vhodné spíše pro věkovou kategorii 50+.

Tento článek si už přečetlo 3120 lidí

Sdílejte s přáteli !

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


5 − jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>