Zisky penzijních fondů rostou

Asociace penzijních fondů ČR tento týden odkryla výsledky hospodaření českých penzijních fondů. Celkový zisk penzijních fondů za třetí kvartál vzrostl o 14 milionů na 3,24 miliardy korun. Nárůst zaznamenaly penzijní fondy také v počtu účastníků penzijního připojištění. Na penzijním připojištění si v současnosti spoří 4,68 milionu lidí.

Co je za ziskem penzijních fondů?

Největší podíl na rostoucím zisku penzijních fondů měly jednoznačně státní dluhopisy. Dle aktuálních dat je skoro 90% finančních prostředků fondů uloženo do státních dluhopisů. Ty vzhledem k aktuální situaci na finančním trhu přináší penzijním fondům zajímavé zhodnocení.

Nárůst účastníků penzijního připojištění

Potvrdily se také nedávné zprávy, že počet účastníků na penzijním připojištění přibývá v souvislosti s důchodovou reformou, která se dotkne i penzijního připojištění. Za letošní rok přibylo přes 76 tisíc nových účastníků na penzijním připojištění. Dá se navíc očekávat, že největší nárůst bude zaznamenán za poslední čtvrtletí, tedy těsně před koncem starých podmínek penzijního připojištění.

Tento článek si už přečetlo 3215 lidí

Sdílejte s přáteli !

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm + 1 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>