Lze se spoléhat na státní důchod?

Jedním z důvodů, proč se vláda rozhodla zreformovat současný důchodový systém, je demografický vývoj české populace. Ten naznačuje, že během následujících dvaceti let dojde k masivnímu výpadku příjmů na důchodovém účtu, jež se stará o výplatu důchodů. Stojí tedy za zamyšlení, zda stát bude schopen tuto situaci zvládnout?

Penzijní reforma 2013

Dle autorů penzijní reformy 2013 bude v průběhu příštích desetiletí stát čelit problému, jak zkrotit rostoucí deficit důchodového pojištění. Budoucí vláda tak bude muset přistoupit ke snižování vyplácených důchodů, zvyšování věku odchodu do důchodu nebo zvyšování odvodů na důchodové pojištění. Tady vyvstává základní otazník nad celým důchodovým systémem. Bude mít budoucí vláda dost politické odvahy takové kroky provést?

Řešením je vlastní důchod

Budoucnost napoví, jak bude vypadat stav důchodů v roce 2050. Pravdou však zůstává, že každý, kdo se nějakým způsobem bude spoléhat na individuální spoření, určitě nespláče nad výdělkem. Důchodový systém v České republice čeká velká výzva.

Tento článek si už přečetlo 2944 lidí

Sdílejte s přáteli !

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


jedna × = 9

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>