Nová výše důchodů Vás překvapí

Vláda ČR a MPSV zveřejnila na svých internetových stránkách, které se věnují průběhu důchodové reformy nové výpočty důchodů. Tyto důchodová kalkulačky přináší nástin budoucnosti především pro současné třicátníky, kterých se důchodová reforma týká. Důchodové kalkulačky přitom poprvé reflektují, jaké změny se dotknout důchodů v budoucnosti. 

Nová důchodová kalkulačka!!

Nová důchodová kalkulačka na stránkách MPSV ve svých propočtech započítává poprvé stárnoucí populaci a tím i zákonité snižování průměrných důchodů. Ve výpočtu důchodu je tak nově zakomponován přesun zhruba jednoho milionu pracujících mezi důchodce do roku 2050. Tímto transferem, který je dán aktuálním demografickým vývojem, se výsledky důchodové kalkulačky značně liší od dřívějších.

Černá budoucnost důchodů

Jaké tedy jsou nové výpočty důchodů? Dle nové důchodové kalkulačky dochází k propadům budoucích důchodů a více než 30%. Zatímco aktuální výše průměrného důchodu je 11 tisíc korun, tak průměrný důchod v roce 2050 by se mohl pohybovat okolo 7 tisíc korun přepočteno na současné ceny. Tento výpočet důchodu alarmuje všechny mladé pracující k novému přístupu vůči důchodovému spoření.

Důchodová reforma v praxi

Nový výpočet důchodů vede mnoho mladých lidí k tomu, že se začínají zajímat o to, jakým způsobem zajistit svou budoucnost. Důchodová reforma by měla nastartovat téma budoucích důchodů u mladých. Již nyní je cítit, že velká část médií soustředí svou pozornost na problém důchodové reformy a jejího úspěchu. Bohužel však chybí politická vůle, která by tento problém budoucnosti začala propagovat a řešit. Důchodové kalkulačky jsou i tady.

Tento článek si už přečetlo 5421 lidí

Sdílejte s přáteli !

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


9 − = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>