Penzijní společnost České pojišťovny

Dlouhodobou jedničkou na českém penzijním trhu byl Penzijní fond České pojišťovny. Tento český penzijní gigant vznikl v roce 1994. Za dobu skoro 20 let od vzniku si stihl vybudovat obrovskou základnu klientů, kteří využívají jeho penzijního připojištění. Počet účastníků penzijního připojištění u Penzijního fondu České pojišťovny přesáhl 1,2 milionu. Díky tomu spravoval penzijní fond přes 58 miliard korun. Je tedy jasné, že  transformace Penzijního fondu České pojišťovny na Penzijní společnost České pojišťovny byl velmi sledovaný. Očekávalo se, zda se největší penzijní společnost zúčastní druhého pilíře, důchodového spoření.

Kdo vlastní Penzijní společnost České pojišťovny?

Celá Penzijní společnost České pojišťovny má jednoho majoritního akcionáře. Zatímco Penzijní fond České pojišťovny byl společným podnikem PPF a Generali pojišťovny, tak Penzijní společnost Česká pojišťovna by se do budoucnosti měla stát pouze majetkem finanční skupiny Generali. PPF již několikrát zveřejnila svůj úmysl vyvázat se z Penzijní společnosti České pojišťovny a specializovat se na své hlavní trhy ve Východní Evropě.

Co nabízí Penzijní společnost České pojišťovny

Penzijní společnost České pojišťovny bude v rámci důchodové reformy 2013 nabízet nejen nové penzijní připojištění, ale i důchodové spoření, druhý pilíř. Ten bude svým klientům nabízet na pobočkách České pojišťovny, České pošty a u sjednaných smluvních partnerů. Zajímavá je přitom skutečnost, že Raiffeisenbank, jeden z velkých distributorů České pojišťovny, si vytvořil vlastní Penzijní společnost Raiffeisen. Bude tedy velmi zajímavé sledovat úspěšnost jednotlivých penzijních společností.

Kontakty na Penzijní fond České pojišťovny

Penzijní společnost České pojišťovny a.s.

Na Pankráci 1720/123, 140 21 Praha 4

Tel.: 221 109 111
Fax: 222 314 191
E-mail: pfcp@pfcp.cz