Poradna

Penzijní připojištění je poměrně složitý spořící produkt, který svým účastníkům přináší nejen řadu výhod ale i starostí. Poměrně často lze zaslechnout různé dotazy, které se vztahují na zabezpečení, způsob investování nebo formu výplat penzí. Málokdy se dá odpověď shrnout do jedné věty.

K čemu poradna?

V poradně lze nalézt nejzákladnější dotazy, které se velmi často objevují v médiích nebo jsou adresovány na www.3pilire.cz. Většinou se jedná o dotazy ohledně zabezpečení úspor v penzijním připojištění nebo správného výběru penzijního fondu. Tady bohužel neexistuje jednoznačné odpověď. Pokaždé je zapotřebí podívat se na danou otázku trošku jinak. Nejdůležitější otázka totiž zní: Co účastník od penzijního připojištění očekává?

Vysoký výnos?

Jestliže účastník hledá především fantastický výnos okolo 10% p.a., tak pro něj je důchodová reforma a penzijní připojištění 2013 zajímavá cesta, jak dosáhnout parádního zhodnocení.

Bezpečí především

Pro střadatele, kteří se snaží najít bezpečný přístav pro své peníze, není penzijní reforma pohromou. Programy investování do státních dluhopisů budou přinášet velmi podobné výnosy, jako je tomu u současných penzijních plánů. Tudíž ani ten nejkonzervativnější jedinec se o své peníze nemusí bát. Budou i nadále v bezpečí.

Likvidita

Dostupnost prostředků je jedním z faktorů, který u penzijního připojištění zůstane nezměněn. Likvidita finančních prostředků u penzijního připojištění je velmi malá. Peníze si lze vybrat velmi obtížně a to pouze za cenu obrovských ztrát. To vše zůstává při starém i pro rok 2013.