Jiří Rusnok skončil v čele Asociace penzijních fondů ČR

Ing. Jiří Rusnok minulý týden skončil v čele Asociace penzijních fondů České republiky. Příčinu lze hledat v tom, že ING penzijní fond, kterým je Rusnok předseda představenstva, odmítl účast v druhém pilíři důchodového systému. O to více je toto vysvětlení pravděpodobnější s přihlédnutím ke komentáři, jakým ING ke své rozhodnutí vysvětluje.

Problémová důchodová reforma

Dle ING je celá penzijní reforma špatně načasovaná a neexistuje po ní společenský konsensus. Účast ve druhém pilíři by ING údaje poškodila v očích jejich investorů, což si tato investiční banka nemůže dovolit. Proto se odmítá účastnit druhého pilíře důchodového systému. Klasické penzijní připojištění bude poskytovat dál.

Novým předsedou Asociace penzijních fondů ČR bude nově Karel Svoboda. Karel Svoboda působí jako předseda představenstva Penzijního fondu Stabilita a tudíž prostředí penzijních fondů zná velmi dobře.

Tento článek si už přečetlo 2856 lidí

Sdílejte s přáteli !

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět × = 63

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>