Předdůchod je novinkou penzijní reformy

Předdůchody a další novinky penzijní reformy

Penzijní reforma přináší hned několik změn v oblasti důchodů. Tou nejzásadnější je novinka předdůchod. Předdůchod má pomoci především starším lidem, jež mají několik let do penze. V případě, že si spoří individuálně v penzijním připojištění, pak mají možnost vstoupit do předdůchodu. Výhoda předdůchodu spočívá v tom, že dotyčný již není vedený jako nezaměstnaný, ale jako důchodce.

Podmínky předdůchodu

Podmínkou předdůchodu je mít naspořeno dostatečné množství peněz v penzijním připojištění. Od věku 55 let lze přiznat předdůchod na základě aktuálního stavu penzijního připojištění. Dle propočtu MPSV musí mít dotyčný v penzijním připojištění tolik peněz, aby mohl pobírat předdůchod alespoň ve výší 30% hrubé národní mzdy.

Výhody předdůchodu

Jednou z výhod předdůchodu by mělo být, že dotyčný již nebude veden na úřadu práce jako osoba, které hledá zaměstnání. O dobu strávenou v předdůchodu mu navíc nebude krácen klasický starobní důchodu. Novinka předdůchodu by měla pomoci hlavně kriticky ohrožené skupině ve věku od 55 do 60 let.

Tento článek si už přečetlo 3559 lidí

Sdílejte s přáteli !

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× 8 = padesát šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>