Důchodové spoření 2013

Důchodové spoření 2013 je novinkou systému sociálního zabezpečení, jež schválila Vláda ČR v roce 2012 v rámci důchodové reformy. Ačkoliv ambice důchodového spoření 2013 druhého pilíře – nejsou tak vysoké, jako tomu bylo v sousedním Polsku nebo Maďarsku, tak přesto tato změna sociálního zabezpečení vyvolala vlnu obrovských protestů a politických střetů. Druhý pilíř vznikl začátkem roku 2013 a zatím o něj není příliš velký zájem.

 Znárodní ČSSD důchodové spoření?

Základní otázkou, která trápí každého střadatele, je, zda ČSSD znárodní důchodové spoření 2013 v případě, že se dostane k moci po volbách v roce 2014. Odpověď bohužel není tak jednoduchá, avšak je zapotřebí si uvědomit, že druhý pilíř v podobě, v jaké ho představila koaliční vláda, je na hony vzdálený od důchodového spoření 2013, jež bylo znárodněno v Maďarsku.

 Co bude s důchodovým spořením?

Dle odhadů analytiků a politologů je téměř jisté, že se v příštích sněmovních volbách dostane k moci ČSSD. Důchodové spoření 2013 – druhý pilíř – tak budou čekat horké chvilky. Pravdou však zůstává, že i samotná ČSSD značně ustoupila ze svých prohlášení. Nejprve totiž vyhrožovala, že důchodové spoření 2013 zruší kompletně, později, že ho částečně upraví. Je dost možné, že do roku 2014 si svůj postoj ještě rozmyslí. Bezesporu bude totiž záležet, kolik lidí, potenciálních voličů, se rozhodne pro vstup do druhého pilíře.

 Důchodové spoření 2013

Klíčovým obdobím pro druhý pilíř bude rok 2013. V tomto období by měly penzijní společnosti získat největší počet účastníků, neboť velká část pracujících má možnost rozhodnout se o důchodovém spoření 2013 do poloviny roku 2013.

Tento článek si už přečetlo 5948 lidí

Sdílejte s přáteli !

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× dva = 6

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>